Samonosné brány

Samonosné brány se posouvají do strany a jejích výhodou je, že se nedotýkají země – což oceníte především na podzim a v zimě.

K instalaci samonosné posuvné brány potřebujete prostor vedle průjezdu o minimálně jednu třetinu delší, než je průjezdní šířka. Princip brány je, že vedle průjezdu jsou za sebou umístěny dva vozíky, po kterých se pohybuje C-profil nesoucí rám brány.

Nejoblíbenější typ automatické brány

Tato brána je v současné době nejoblíbenějším typem automatické brány pro svoji jednoduchou údržbu a bezproblémový chod. Samonosnou bránu je možno ovládat manuálně nebo automaticky pomocí elektro pohonu, který posouvá bránu přes ozubený hřeben ukotvený k bráně. Jedná se o zakázkovou výrobu, je potřeba mít dostatečný prostor na zasunutí brány. Výhodou samonosné brány je, že nevyžaduje podpůrné kolečko a žádný vodící profil na rovném terénu, jako je tomu u pojezdových bran.

V případě použití automatického pohonu nelze bránu v žádné poloze ručně otevřít, aretace je provedena automatickým pohonem. Při výpadku el. proudu lze bránu přepnout klíčem do stavu nouzového manuálního ovládání. Bránu poté můžete lehce otevírat a zavírat ručně.

Konečný vzhled a výplně brány si každý zákazník volí individuálně ve formě dřeva, plastu a dalších kovových nebo kovaných okrasných prvků. Dle zadaných požadavků vyrobíme kompletní bránu včetně výplně a povrchové úpravy.

Novinky

Nezávazná poptávka
  1. Máte zájem o zaslání cenové nabídky? Neváhejte nás poptat.
 

cforms contact form by delicious:days